Алергічний риніт в дитячому віці: діагностика, лікування, профілактика

Анотація

Алергічні захворювання верхніх дихальних шляхів це дуже широко розповсюджена патологія. За даними різних авторів від 5 до 38% населення земної кулі страждає на цю недугу. [1–5] Кількість хворих зростає з року в рік [6–9]. Серед хворих дитячого та юнацького віку алергічний риніт (АР) зустрічається у 40% хворих. [6] Нажаль, статис-тичні дані що ми маємо являють собою тільки верхівку айсберга, що пов’язано із низьким рівнем діагностики та самолікуванням пацієнтів. Враховуючи той факт, що захворюван-ня значно знижує якість життя хворих і виникає у людей молодого та середнього віку, неможливо переоцінити його вплив на їх працездатність, яка значно знижується через підвищену втомлюваність внаслідок недосипання через порушення носового дихання. Особливо це негативно відображається на здатності дітей засвоювати нову інформацію в школі. Крім того відсутність або порушення нюху призводить до формування хронічної стресової ситуації і навіть до розвитку депресивних станів, які іноді можуть трактуватися як окрема нозологія і призвести до непрямих фінансових витрат. [10, 11]

Флікс №1 в Україні інтраназальний кортикостероїд*

*лідер АТС класу R01A D Кортикостероїди за період 2022р. по Україні згідно даних роздрібного аудиту Sale out Системи дослідження фармацевтичного ринку «Pharmxplorer».

Інформація для фахівців сфери охорони здоров'я!

Натиснувши кнопку "підтверджую" Ви погоджуєте, що є фахівцем сфери охорони здоров'я, ознайомилися та зрозуміли цей текст.

ПЕРЕПРОШУЄМО

але вам заборонений доступ до змісту сайту

Прокрутка до верху